Muzyka

Raper łamiący mentalne bariery

29.11.2010

Od muzyki wymaga się przełamywania pewnych barier, które tak na prawdę tworzą jej odbiorcy. Bariery te związane są z mentalnością pojmowania muzyki, gdyż mamy skłonność do zamykania jej w gatunki, podgatunki itp i ograniczać się tylko do nich. Postawmy się teraz na miejscu artystów traktujących muzykę jako jedną wielką całość pozbawioną sztucznych granic. Niewątpliwie wiele odwagi trzeba, aby wychylić się poza swój ‚rejon twórczy’, ale na szczęście na takich odważnych można jeszcze trafić. Wystarczy się tylko rozejrzeć.

Czytaj dalej

Tagi:

Jak zrobić coś z niczego

24.11.2010

Ostatni album Acid Drinkers, czyli druga część Fishdicka, pomimo wielu prób nie zachwycił. Chłopaki prężyli się jak mogli – był Czesław, była Ania Brachaczek, ale powiem szczerze płytka dupy nie urywa. Kwasożłopy próbowały w nieco ironiczny sposób zinterpretować klasyki muzyki rozrywkowej, a Fishdick miał być swego rodzaju rockandrollowym kabaretem. Co tu dożo gadać,  słuchając krążka, banana na swojej twarzy nie uświadczyłem, zupełnie jak podczas oglądania kiepskiego skeczu, który wcale nie śmieszy.

Czytaj dalej

Radio, głupcze

23.11.2010

Jakiego radia słucham? Powiedziałbym Wam bez wahania. Nawet chwili bym się nie zastanawiał i nie martwił kryptoreklamą. Rzecz w tym, że ja go już po prostu w ogóle nie słucham. Przestałem zwracać na nie uwagę. Bo umarło, a żeby być precyzyjnym – zdechło.

Czytaj dalej