Wydarzenia

Devil Driver, czyli jak pojechał kierowca diabła

24.06.2010

Pewnego pięknego czerwcowego popołudnia postanowiłem razem z kumplami wybrać się do Stodoły na koncert Devil Driver. A że pogoda była naprawdę ładna, to  nie spieszyliśmy się z wejściem do klubu. I tak oto dwa supporty (Malefice i 3 Inches of Blood) zleciały nam pod znakiem przedkoncertowej sielanki w jednym z pobliskich parków.  Z dobrze poinformowanych źródeł dowiedziałem się, że wiele nie straciliśmy gdyż obie kapele grały przed ledwie garstką fanów.

Czytaj dalej

Sonisphere Festival pozamuzycznie

21.06.2010

Sonisphere Festival to ponad sześć godzin muzyki i jak by nie patrzeć, pozostawiających niezatarte wrażenie. Jednak po kilku dniach gdy opadły emocje, można pokusić się o bardziej trzeźwą ocenę sytuacji. Kto i co grał każdy może przeczytać z wielu relacji, lub jeśli był, to sobie przypomnieć.  Zaskakujące są pozamuzyczne aspekty wydarzenia.

Czytaj dalej

Bez Janka nie ma granka

18.06.2010

Ostatnio, w niezbyt długim odstępie czasu, byłem świadkiem dwóch plenerowych koncertów zespołu Lady Pank. Ale tylko za tym drugim razem nazwa zespołu i muzyka płynąca ze sceny była w pełni adekwatna, bo na scenie występował lider tej kapeli Jan Borysewicz.

Czytaj dalej

Nowości w muzycznej szafie. Cz. 1.

15.06.2010

Muzyka. Czym stała się na przestrzeni wieków ? Jak ją teraz postrzegamy? Zamiast historii i wykładu z fizyki czym są dźwięki przyjrzyjmy się innej rzeczywistości. Tak może od strony materialnej muzyki…
Czytaj dalej

Tagi:

GG Allin, czyli król muzycznych zwyrodnialców

15.06.2010

Ostatnio ktoś zapoczątkował cykl „Elementarz Muzykocholika”. W dobie kontrkultury przydałoby się stworzyć coś zupełnie odwrotnego. Więc odpalam „Panteon zwyrodnialców i alkoholików”, oczywiście tych muzycznych. Jak ktoś słusznie zauważył „liczy się pierwsze pierdolnięcie”. Od kogo mógłbym zacząć, jak nie od największego zwyrodnialca, jakiego wydała na świat Ziemia. Nie jest nim ani Sid Vicious z Sex Pistols, ani Marylin Manson który, szczerze mówiąc, obok bohatera mojego wpisu wygląda jak ministrant, którego jedynym grzechem jest podpijanie kościelnego winka.

Czytaj dalej

Tagi:

Armia wszystkich zgarnia… czyli dwudziestopięciolecie

14.06.2010

To hasło sprzed lat kojarzy się głównie z zasadniczą służbą wojskową, która na szczęście już jest tylko historią. Ale piątkowy, jubileuszowy koncert zespołu, któremu przewodzi Tomek „Budzy” Budzyński, najprościej można streścić właśnie tymi słowami.

Czytaj dalej

Fryderyk Chopin – muzyczny geniusz (część 1)

7.06.2010

Od razu uprzedzam, że nie jest to tak dokładna biografia Fryderyka Chopina, jaką znajdziecie na wikipedi lub w wielu innych miejscach. Jest to ogólne ukazanie postaci Fryderyka Chopina, kontrowersji związanych z jego osobą, oraz kilka ciekawostek na temat jego życia i twórczości, których nie każdy musi znać. Więc nie spodziewajcie się jakiegoś wielkiego wywodu na temat wyżej wymienionego.  Nie mniej jednak zapraszam do lektury.

Czytaj dalej

Z notatnika melomana #3 Wielka Czwórka w pigułce

7.06.2010

Tym razem lista płyt, które trzeba dokładnie przesłuchać, by na warszawskim Sonisphere Festival nie czuć się zagubionym.

Czytaj dalej

Z notatnika melomana. #2 Ranking artystów, których plakatów wieszania w pokoju nie polecamy

7.06.2010

Ile to razy każdy nastoletni metalowiec musiał tłumaczyć się rodzicom, dziadkom, kuzynkom czy wujostwu  z plakatów powieszonych w swoim pokoju? By więc młodzi fani metalu mogli uniknąć tak traumatycznych doświadczeń, poniżej lista artystów, których fascynacją lepiej się nie chwalić.

Czytaj dalej