Muzyka

Gusta studenckie czyli strzeżmy się powrotu glam rocka!

29.04.2010

Studenci to podejrzana grupa społeczna. Na codzień ukrywają swoje prawdziwe oblicza pod kujonowskimi brylami, sweterkami w kratę z serkiem. Dopiero wieczorami wychodzi co w tej bandzie siedzi. Wiadomo, hulanki, orgie, sex, drugs, rock?n?roll i? glam rock!

Czytaj dalej

Czemu nienawidzę Nergala

28.04.2010

O czym od kilku miesięcy rozmawiają metalowcy w Polsce? Obok tradycyjnych kwestii omawianych przy piwie ? laskach, polityce (wiadomo, ?to g*wno?), marudzeniu, że Morbid Angel nie mogą nadal nagrać płyty ? dominuje oczywiście temat adorowania Dody przez Nergala. Lider Behemotha ostatnio w ogóle ma u swoich fanów przerąbane (i u mnie też!). Sam jednak jest sobie winien. Bez problemu jestem w stanie podać co najmniej kilka powodów, by go znienawidzić.

Czytaj dalej

Przystanek Woodstock ratuje rocka?

26.04.2010

Wielu zapowiadało śmierć muzyki rockowej już wiele lat temu. Czy rock umiera?

Naszym zdaniem – wręcz przeciwnie! Dowodem jest Przystanek Woodstock. Spójrzcie tylko na liczbę zgłoszeń młodych zespołów, chętnych do zagrania na tegorocznej edycji. Było ich aż 700!

Czytaj dalej

Setlista marzeń na koncert Metalliki

24.04.2010

Parę tygodni temu wmieszałem się w akcję ?setlisty marzeń dla Metalliki?. O co chodziło? Otóż kilku fanów ?Mety?, każdy o zdecydowanie przerośniętym ego, postanowiło pokazać gwiazdom rocka kto tu kupuje bilety i rządzi. Akcja spotkała się ? co było do przewidzenia ? z całkiem sporym zainteresowaniem (ponad 2 tys. oddanych głosów), a jej wyniki ? co było jeszcze łatwiejsze do przewidzenia ? okazały się tak przewidywalne, że jeżeli Czterej jeźdźcy grzecznie odegrają wszystkie ?zwycięskie? numery zasnę na ich koncercie jak nic. Rozczarowany postanowiłem przygotować swoją setlistę i wysłać ją (bo czemu nie?) do managementu zespołu. Poniżej więc moje rady dla kapeli co powinna, a czego nie, zagrać w czasie jej warszawskiego koncertu.

Czytaj dalej

Tagi: